British Soap Awards 2014: es revela la llista completa de guanyadors

British Soap Awards 2014: es revela la llista completa de guanyadors

Quina Pel·Lícula Per Veure?
 




Hollyoaks s’ha endut el premi al millor sabó britànic als British Soap Awards d’aquest any després que el sabó de Channel 4 encapçalés la llista de nominacions amb 20 gestos de cap. Però va ser la sortida de Julie Hesmondhalgh de Coronation Street la que va obtenir la major part dels premis de la cerimònia d’aquesta nit a l’Hackney Empire de Londres. Entre els premis per la mort de Hayley hi havia la millor actriu per la mateixa Hesmondhalgh, el millor actor pel marit de la pantalla David Neilson (que interpreta a Roy Cropper) i el reconeixement a Storyline i Single Episode.



Publicitat

Els premis, organitzats per Phillip Schofield, es projectaran a les 20.15 d’aquesta nit a ITV, però podeu trobar una llista completa dels guanyadors a continuació:



MASCULÍ SEXI (presentat per Ashley Roberts i Myleene Klass)

GUANYADOR: Danny Mac (Dodger Savage, Hollyoaks)



ALTRES NOMINATS

Ashley Taylor Dawson (Darren Osborne, Hollyoaks)
Danny Dyer (Mick Carter, EastEnders)
Ryan Thomas (Jason Grimshaw, Coronation Street)
Matthew Wolfenden (David Metcalfe, Emmerdale

LA FEMELLA MÉS SEXUAL (presentat per Ashley Banjo i Perri Kiely)



GUANYADORA: Michelle Keegan (Tina McIntyre, Coronation Street)

ALTRES NOMINATS

Georgia May Foote (Katy Armstrong, Coronation Street)
Jacqueline Jossa (Lauren Branning, EastEnders)
Jennifer Metcalfe (Mercedes Browning, Hollyoaks)
Jorgie Porter (Theresa McQueen, Hollyoaks)

XALET DE L’ANY (presentat per Martin Kemp)

GUANYADOR: Anna Passey (Sienna Blake, Hollyoaks)

ALTRES NOMINATS

halo 5 col·leccionables

Jesse Birdsall (Fraser Black, Hollyoaks)
Charlie Brooks (Janine Butcher, EastEnders)
Dominic Power (Cameron Murray, Emmerdale)
Greg Wood (Trevor Royle, Hollyoaks)

MILLOR ACTOR (Presented by Lynda La Plante)

GUANYADOR: David Neilson (Roy Cropper, Coronation Street)

ALTRES NOMINATS

Danny Dyer (Mick Carter, EastEnders)
Jeff Hordley (Cain Dingle, Emmerdale)
Kieron Richardson (Ste Hi ha, Hollyoaks)
Jeremy Sheffield (Patrick Blake, Hollyoaks)

MILLOR ACTRITZA (presentat per Colin Salmon)

GUANYADORA: Julie Hesmondhalgh (Hayley Cropper, Coronation Street)

ALTRES NOMINATS

Lindsey Coulson (Carol Jackson, EastEnders)
Stephanie Davis (Sinead Roscoe, Hollyoaks)
Nikki Sanderson (Maxine Minniver, Hollyoaks)
Lacey Turner (Stacey Branning, EastEnders)

MILLOR ACTUACIÓ DE COMÈDIA (presentat per Vic Reeves)

GUANYADOR: Simon Gregson (Steve McDonald, Coronation Street)

ALTRES NOMINATS

Linda Henry (Shirley Carter, EastEnders)
Sarah Moyle (Valerie Pitman, metges)
Laura Norton (Kerry Wyatt, Emmerdale)
Dan Tetsell (Jim McGinn, Hollyoaks)

MILLOR ACTUACIÓ JOVE (presentat per Joey Essex i Dani Harmer)

GUANYADOR: Ellis Hollins (Tom Cunningham, Hollyoaks)

ALTRES NOMINATS

Alex Bain (Simon Barlow, Coronation Street)
Mimi Keene (Cindy Williams, EastEnders)
Joe Warren-Plant (Jacob Gallagher, Emmerdale)
Oliver Woollford (Tom Finlayson, metges)

ESCENA ESPECTACULAR DE L’ANY (presentat per David Weir i David Seaman)

GUANYADOR: La inundació i el setge de Woolpack (Emmerdale)

ALTRES NOMINATS

El accident de cotxe de Nick i David (Coronation Street)
Obertura d'Austenland (metges)
Johnny surt a Mick (EastEnders)
Hollyoaks Blast (Hollyoaks)

MILLOR COL·LABORACIÓ EN PANTALLA (presentat per Marvin i Rochelle Humes)

petit pa d'alquímia

GUANYADORS: David Neilson i Julie Hesmondhalgh (Roy i Hayley Cropper, Coronation Street)

ALTRES NOMINATS

Danielle Henry i Lu Corfield (Mandy Marquez i Lois Wilson, metges)
Kellie Bright i Danny Dyer (Linda i Mick Carter, EastEnders)
Charlie Hardwick i Chris Chittell (Val i Eric Pollard, Emmerdale)
Jennifer Metcalfe i Joseph Thompson (Mercedes McQueen i el Dr. Paul Browning, Hollyoaks)

MILLOR NOVETAT (presentat per Sam Bailey i Charlotte Hawkins)

GUANYADOR: Maddy Hill (Nancy Carter, EastEnders)

ALTRES NOMINATS

777 números àngels

Charlie Clapham (Freddie Roscoe, Hollyoaks)
Amy Kelly (Maddie Heath, Coronation Street)
Michael Parr (Ross Barton, Emmerdale)

MILLOR ACTUACIÓ DRAMÀTICA (presentat per Lesley Nicol i Roger Allam)

GUANYADOR: David Neilson (Roy Cropper (Coronation Street)

ALTRES NOMINATS

Lindsey Coulson (Carol Jackson, EastEnders)
Stephanie Davis (Sinead Roscoe, Hollyoaks)
Chris Walker (Rob Hollins, metges)
Charley Webb (Debbie Dingle, Emmerdale)
Stephanie Davis (Sinead Roscoe, Hollyoaks)

MILLOR STORYLINE (presentat per Ray Meagher i Ada Nicodemou)

GUANYADOR: càncer de Hayley (Coronation Street)

ALTRES NOMINATS

Jas stalking (Metges)
Hola Stacey, adéu Janine (EastEnders)
Killer Cameron (Emmerdale)
Sienna roba la vida de Nancy (Hollyoaks)

MILLOR EPISODI SINGLE (presentat per Sir Terry Wogan)

GUANYADOR: la mort de Hayley (Coronation Street)

ALTRES NOMINATS

La mort de Hayley (Coronation Street)
'Perfecte' (metges)
La mort de Lucy: les conseqüències (EastEnders)
El setge de Woolpack (Emmerdale)
El calvari de violacions de John Paul (Hollyoaks)

PREMI A L’ACCÉS DESTACAT - presentat per Brian Capron i Judi Hayfield (director de càsting de Coronation Street) a Helen Worth (Coronation Street)

ASSOLIMENT DESTACAT (Fora de pantalla) - presentat per Barbara Windsor a Carolyn Weinstein (gerent de l'empresa, EastEnders)

Publicitat

MILLOR SABÓ BRITÀNIC- presentat per Sir Ian McKellen a Hollyoaks